SPORTOWY PAŹDZIERNIK
31 października 2021r.

Za nami październik, miesiąc który obfitował w wydarzenia sportowe i przyniósł naszej szkolnej społeczności mnóstwo emocji i sportowych sukcesów. Warto przypomnieć niektóre z nich:

Mistrzostwa Powiatu Wąbrzeskiego w Piłce nożnej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej( klasy7-8) W imprezie uczestniczyło 6 zespołów z naszego powiatu: SP Ryńsk, SP Myśliwiec, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Płużnicy, SP Książki, SP 2 Wąbrzeźno i SP 3 Wąbrzeźno.

W całym turniej rozegrano jedenaście meczy a spośród wszystkich drużyn najlepsza okazała się ekipa gospodarzy czyli SP 3 Wąbrzeźno, która w finale pokonała SP Książki 5:1.

Wyniki naszej szkoły:
SP Ryńsk - SP Płużnica 0:9
SP Ryńsk - SP Książki 0:7

W meczu o 5 miejsce pokonaliśmy SP Myśliwiec 4:3 i ostatecznie zajęliśmy 5 miejsce.

Skład SP Ryńsk: F. Guściora, K. Sochalski, K. Olszewski, P. Wiercioch, E. Bretes (2 bramki), J. Kokoszka, J. Wiśniewski (2 bramki), Sz. Porębski, D .Błachowicz

* * *
Kolejną imprezą sportową, w której brała udział nasza szkoła to Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody sportowe organizowane były w ramach Igrzysk Dzieci (klasy 4-6) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy 7-8). Sztafety startowały w 6- osobowych składach na dystansach odpowiednich dla swoich kategorii wiekowych.
Dziewczęta i chłopcy (klasy 4-6) zajęły 3 miejsce. W kategorii starszej dziewczęta zajęły 4 miejsce (klasy 7-8). Najlepiej spisali się chłopcy z klas 7-8 zajmując 2 miejsce i zdobywając tytuł Wicemistrza Powiatu Wąbrzeskiego.

Składy naszych zespołów sztafetowych:

Dziewczęta (klasy 4-6): Nicola Szumacher, Blanka Kamińska, Lena Jaciubek, Oliwia Iwańska, Nina Kamińska, Oliwia Sosińska
Chłopcy (klasy 4-6): Kacper Muczyński, Miłosz Barański, Bartłomiej Borowiec, Dawid Gaweł, Ksawery Sankiewicz, Wiercioch Karol
Dziewczęta (klasy 7-8): Anika Borowiec, Joanna Samotys, Katarzyna Gaweł, Siwek Michalina, Zuzanna Chojnacka, Zuzanna Kordunowska
Chłopcy (klasy 7-8): Krzysztof Olszewski, Kamil Sochalski, Dawid Szczepański, Dominik Błachowicz, Jakub Samotys, Jakub Wiśniewski

* * *
Ostatnią sportową imprezą października były Mistrzostwa Powiatu Wąbrzeskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym, które odbyły się w Książkach. Zawody odbywały się w kategorii dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Nasi uczniowie wypadli rewelacyjnie zdobywając 3 złote medale.

Mistrzyniami powiatu zostały dziewczynki w kategorii młodszej (Jowita Felka i Zuzanna Długozima) i starszej (Martyna Głuszkiewicz i Joanna Samotys) a także chłopcy w kategorii młodszej (Szymon Porębski i Wiktor Lange). Chłopcy z kategorii starszej (Jakub Wiśniewski i Miłosz Barański) zajęli 4 miejsce. Zwycięzcy uzyskali prawo gry w zawodach wojewódzkich.